PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862}

Zielona mila

The Green Mile
8,6 999 516
ocen
8,6 10 1 999516
6,8 42
oceny krytyków
Zielona mila
powrót do forum filmu Zielona mila

Jednakże nie wiem, jak się na tym portalu zmienia oceny, dlatego zostaje ocena 1 :(

ocenił(a) film na 10
Gitara_Autystyczna

jak coś nie wiesz to sie dowiedz...

ocenił(a) film na 1
riko62

Ok :)

użytkownik usunięty
Gitara_Autystyczna

oceny zmienia się bardzo łatwo :)

przy każdym filmie masz pokazane na ile go oceniłeś , weźmy że chcesz ocenic Zieloną Milę na 9 więc najeżdżasz na gwiazdkę dziewiątą i naciskasz na nią i wtedy zmienia ci się ocena

ocenił(a) film na 6

Skoro potrafisz zmieniać oceny - to dlaczego masz 10, a nie 1?

użytkownik usunięty
Troublesome

a czemu bym miał dac temu filmowi jeden ?

użytkownik usunięty
Troublesome

.....no tak myślałem

ocenił(a) film na 6

Słucham?

użytkownik usunięty
Troublesome

spokojnie nie obrażam cię ani nic


słowami " ..... no tak myślałem " chodziło mi o to że nie miałeś argumentów dla których miałbym ocenic ten film na 1

użytkownik usunięty

no chyba że jakieś masz

ocenił(a) film na 6

Myślałem, że to pytanie retoryczne.

użytkownik usunięty
Troublesome

aha rozumiem , czyli wszystko jasne



pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
Gitara_Autystyczna

film dla głópków z jasnym podziałem na dobrych i złyh żeby ktoś się przypadkiem nie pomylił kiedy ma płakać, po za tym banalna historia jakih wiele

ocenił(a) film na 7
lubiczek15pl

Ale zakończenie dobre. Film słaby, gorszy niż Avengers - tam chociaż wszystko wyjaśnione.

lubiczek15pl

Po twoich wypowiedziach i ocenach też nikt się nie pomyli, że ma do czynienia z trollem.

ocenił(a) film na 7
Gitara_Autystyczna

hehehe, uwielbiam takie idiotyczne wypowiedzi :)

Gitara_Autystyczna

Zdecydowanie tak. Wzruszył mnie wiele razy podczas oglądania tego arcydzieła. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 5
KellyLoveHorrory

Jak dla mnie jest to ckliwy, przydługawy film z papierowymi, nieprzekonującymi postaciami,
dodatkowo jeszcze ten ostry podział na dobro i zło niczym w Disneyowskiej bajce. Myślę, że są to
powody dla których film cieszy się tak wielką i nieuzasadnioną renomą. Niestety dla większości
widzów arcydzieło = coś co silnie gra na moich emocjach, da mi trochę wzruszenia, nadziei itp.
Zasadniczym błędem fabularnym jest fakt, iż w ogóle dochodzi do skazania tego murzyna, skoro
prawdziwy morderca nie tylko zabił ale i zgwałcił te biedne dziewczynki ,to dommiemam, że
zostawił swoje DNA (ok wiem teoretycznie mógł użyć prezerwatywy ale jakoś ciężko podejrzewać
tego delikwenta o aż tak wysoki iloraz inteligencji) tak więc wystarczyło porównać DNA tego
murzyna z tym pozostawionym na ciele/miejscu zbrodni. Nie jestem policjantką ale wydaje mi
się, że nawet w przypadku, gdy na miejscu zbrodni znajduje się podejrzany to i tak przeprowadza
się jakieś śledztwo, a nie z marszu wsadza się delikwenta do celi śmierci ,no ale wtedy posypał
by się cały pomysł na film/ książkę bo murzyn po prostu by nie trafił do więzienia. Jestem
rozczarowana zwłaszcza, że scenariusz miałby potencjał na stworzenie bardzo dobrego filmu, a
nawet arcydzieła - bez wątków naprzyrodzonych, z realistycznymi postaciami, film traktujący o
moralnym problemie kary śmierci no ale wtedy stałby dużo niżej na filmwebie bo już tak milusio
by się go nie oglądało. Jestem ciekawa MERYTORYCZNYCH kontrargumentów fanów tego
filmu, a nie tekstów w stylu "bo mi się podobał to dałem 10" albo "bo mnie bardzo wzruszył". Ok
macie do tego prawo ale chyba takie forum powstało żeby dyskutować o filmach i nie tylko na
tym najniższym poziomie poza interpretacyjnym czyli na poziomie samych tylko emocji.
Pozdrawiam

ktosika

Jak dla mnie nie musisz wszędzie wklejać tych samych bredni ;)

ocenił(a) film na 7
ktosika

Badanie DNA w 1935 roku, właśnie wystawiłaś sobie laurkę:-)

ocenił(a) film na 9
ktosika

czy Ty masz jakies nikle choc pojecie na temat segregacji rasowej i czasow w jakich ma miejsce akcja filmu?
W '35 wymagasz aby kolorowi byli traktowani jak ludzie, skoro jeszcze w '55 (vide rozruchy w Montgomery) nie mogli siedziec z bialymi na przedzie autobusu ani korzystac z publicznych toalet i wielu miejsc do ktorych nieskrepowany dostep mieli biali.
Poludnie to byla kolebka niewolnictwa i jeszcze cale dziesieciolecia po jego zniesieniu kolorowi byli tam traktowani jak ludzie drugiej kategorii, bez zadnych praw. Twoje powyzsze fantazje o tamtych czasach wyraznie wskazuja, ze czas na uzupelnienie podstawowej wiedzy. Na temat techniki rowniez.

ocenił(a) film na 7

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones