PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862}

Zielona mila

The Green Mile
8,6 999 404
oceny
8,6 10 1 999404
6,8 42
oceny krytyków
Zielona mila
powrót do forum filmu Zielona mila

Plus, wyciskacz łez. Przerysowane postacie. Tym filmidłem zachwycają się ludzie, którzy stanęli w rozwoju emocjonalnym w wieku nastoletnim. I jeszcze bronią go atakując innych, jakby ktoś podważał sens ich religii. No litości.

Pierwszy raz oglądałem ten film w 2007 roku jako 14 latek. Wtedy wywarł na mnie ogromne wrażenie.
Ale z punktu widzenia 30 letniego gościa, to widzę nieudolne granie na emocjach widza.
Sam film nie jest dramatem, bo jak wczuć się w dramat fikcyjnej postaci, która jest moim zdaniem przerysowana do granic? Nie przedstawia dylematów moralnych, ani nie jest horrorem, nie jest też fantasy. Ot, ten film jest NIJAKI. Ma ci się zrobić smutno. Masz poczuć przemijanie. Współczucie. Ale jak masz poczuć tę emocje, kiedy widzisz że fabuła jest tak naiwna? Odczuwasz sprzeczność, którą kiedy próbujesz pogodzić twoja twarz przyjmuje lekki grymas. Dochodzisz do refleksji, że jest to, a jakże by inaczej - nieudolna próba manipulacji na emocjach widza.
Jest jak słodki soczek marchwiowy, po którym chce ci się tylko pić. I jest niezdrowy bo ma bardzo dużo cukru.
I wszystko sobie tak orbituje przez 3 godziny. Przerysowane postacie, smutek, naiwne sceny, naiwne dialogi, naiwna fabuła. I jeszcze więcej słodkiego marchewkowego soczku.
Gniot.

ocenił(a) film na 10
arnaV

po której jestes dawce ?

ocenił(a) film na 2
riko62

A ty idź się naucz lepiej pisać. 10 lat tutaj siedzisz non stop i odpisujesz w tym samym tonie. 10 lat życiowej stagnacji życiowego nieudacznika i marnego trolla.

ocenił(a) film na 10
arnaV

hahaha , masz kolo, poważne problemy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones