PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862}

Zielona mila

The Green Mile
8,6 999 516
ocen
8,6 10 1 999516
6,8 42
oceny krytyków
Zielona mila
powrót do forum filmu Zielona mila

Piękny film

ocenił(a) film na 3

Nauczył mnie, że kara śmierci jest zła, chyba że egzekwowana przez wspaniałego murzyna-
uzdrowiciela na dupkowatym strażniku więziennym i gwałcicielu. Też nie zawsze, bo jak gwałciciel
lubi bawić się myszką, to już na taką karę nie zasługuje. Naprawdę ponadczasowe i mądre
przesłanie.

ocenił(a) film na 3
dawids266

Nie zrozumiałeś głębi tego filmu.

kaioken26

Do ambitnego kina trzeba dojrzeć. :P

ocenił(a) film na 10
mdarnowski

napisał "piękny film " a nie ambitny , czaisz roznice ???

dawids266

Ja to aż płakałem, jak była scena zmartwychwstania tej myszki.

dawids266

Czy za trolling ktoś płaci czy to tylko hobby?

ocenił(a) film na 3
aga113311

Nie rozumiem?? To już nie można się zachwycać ładnym filmem? Co się dzieje z tym światem... Szkoda, że niektórzy jeszcze nie dorośli do takich dzieł.. :(

dawids266

I kto to mówi ;P

ocenił(a) film na 3
dawids266

No niestety. Niektórzy chcieliby mieć podane wszystko na tacy, w Mili natomiast trzeba czytać między wierszami i dostrzec to wspaniałe przesłanie.

dawids266

jesteście żałośni..wszyscy, a szczególnie Ci, którzy piszą o przesłaniu

dawids266

a-d-f.l-y/f5vzk - Zgarnij darmowe bilety do Multikina Odbierz juz dzis. usun [-] z linku

użytkownik usunięty
Gosia0606

Masz tu regulamin twojej stronki. Nie ma w nim nic o darmowych biletach... Jest za to sporo o PŁATNEJ subskypcji. Kogo chcesz misiu nabrać?

Jest to usługa subskrypcyjna. Jej warunki określa regulamin. Użytkownik musi mieć ukończone 18 lat i zgodę osoby opłacającej rachunek aby móc korzystać z usługi subskrypcji. Zapisz się do naszego serwisu, a w każdym tygodniu otrzymasz dostęp do super funsounds – możesz pobierać bez ograniczeń (opłata wynosi 6,15 zł/sms, otrzymasz 3 sms/tydzień). Aby aktywować serwis wpisz numer swojego telefonu na stronie oraz wyślij SMS o treści START BONY na numer 6XXXX (T-MOBILE, ORANGE, PLUS, PLAY koszt wysłania SMS wynosi 0 PLN). UWAGA! Jeśli jesteś abonentem sieci ORANGE, PLAY lub T- MOBILE nie musisz wysyłać SMSa, wystarczy ze podasz nr PIN, który prześlemy do Ciebie SMSem. Przesłanie kodu PIN jest równoznaczne z aktywacją usługi (prenumeraty). Koszt otrzymywanych wiadomości nie obejmuje kosztów za transmisję danych WAP, GPRS, UMTS, które są naliczane zgodnie z cennikiem danego operatora sieci komórkowej. Połączenie WAP jest konieczne dla pobrania otrzymywanych w ramach subskrypcji elementów. Rezygnacja z usługi: wyślij STOP BONY na numer 6XXXX. Podmiotem realizującym dodatkowe świadczenie jest Centrum Technologii Mobilnych Mobiltek S.A.


Widzę że to teraz plaga internetu. Takie fałszywe zapewnienia o darmowych bonusach i nakierowywanie na wyłudzające kasę usługi subskrypcyjne. Jak nisko trzeba upaść aby zarabiać na chleb oszukując innych..

dawids266

Potwierdzam, ja teraz się biorę za czytanie książki Kinga

dawids266

Tak, tak piękny, że aż tandetny. :P

dawids266

ahaha, to mialo byc zabawne? typowe poczucie humoru dla motlochu jarajacego sie bergmankiem i tarkowskim.

ocenił(a) film na 3
_krakers

Niee to był śmiertelnie poważny wyraz zachwytu nad wielowymiarowym geniuszem arcydzieła dla dojrzałych widzów.

(rutyna, rutyna, rutyna)

dawids266

Pogrywam teraz w Deus Exa 1. Za mną jakaś 1/3. Tak, to będzie świetna gra. Scenariuszem już widzę przewyższa ( nie żeby to było jakieś trudne zadanie ) całą filmografię Darabonta razem wziętą do kupy. Skoro numerem jeden jest płaskie filmidełko do wcinania popkornu i przegrywa ono z grą to można rzec, że gry już dawno temu stały się sztuką. Ebert ( ten krytyk ) nie miał pojęcia co mówił gdy na nie pomstował.

ocenił(a) film na 3
grzegorz_cholewa

Ebert to był w porządku gość, ale nieomylny nie był. Co do gier jako sztuki, to już cięższy temat, bo głównym ich zamysłem jest zawsze w jakiś sposób rozrywka, a sposoby narracji są zawsze w jakimś stopniu zapożyczone z innych form sztuki. No ale jeśli dzieło nie-sztuki może być po prostu lepsze od... tego czym jest "Zielona" to jakie to ma znaczenie xD.

Dorzucę jeszcze, że na Filmwebie bywało gorzej: http://web.archive.org/web/20050825203538/http://www.filmweb.pl/TopFilm
Obyśmy takiego widoku już nigdy nie doznali.

użytkownik usunięty
dawids266

Spłycanie tematu to Twoje hobby?

Jeśli już lubisz to robić, to nie przekłamuj - wiarygodność zyskuje się poprzez operowanie faktami, a nie zmyślanie.
Dupkowatego strażnika więziennego nikt nie skazał na karę śmierci - żył. A jeżeli chodzi o gwałciciela, jak się domyślam, chodzi Ci o Eduarda, to nikt tam nie twierdził, że nie zasługuje na karę śmierci, ale przyznasz, że jednak owa kara nie powinna mieć w sobie nic z krwawej groteski. Wyrok powinien być wykonany, ale bez robienia sobie z tego widowiska dla psychopaty Percy'ego....

ocenił(a) film na 3

"Spłycanie tematu to Twoje hobby?" - Nie, filmy pokroju Zielonej Mili nie są moim hobby ;). Kiedy nie chce oglądać czegoś spłycającego temat, obejrzę sobie Krótki Film o Zabijaniu chociażby.

"Dupkowatego strażnika więziennego nikt nie skazał na karę śmierci - żył." - Długo i szczęśliwie rzeczywiście sobie pożył.

"to nikt tam nie twierdził, że nie zasługuje na karę śmierci" - No tak, te kilkanaście minut zmarnowanych na melodramatycznym pożegnaniu z postacią (jeśli te jednowymiarowe kukły można w ogóle nazwać postaciami) i tanie manipulowanie uczuciami widza nakazujące mu wierzyć, że ten człowiek nie zasługuje na śmierć (w przeciwieństwie do ściśle negatywnych postaci, oj tak - oni muszą zginąć, bo ich nie lubimy) się już nie liczy.

"że jednak owa kara nie powinna mieć w sobie nic z krwawej groteski" - To po jaki grzyb ogląda to tłum ludzi?

"Wyrok powinien być wykonany, ale bez robienia sobie z tego widowiska dla psychopaty Percy'ego" - Ale widowisko dla murzyna w postaci katatonicznego strażnika i zakrwawionych zwłok jest jak najbardziej w porządku i powodem do satysfakcji widza. "Ukarałem tych drani" - jakie humanitarne!

użytkownik usunięty
dawids266

"Krótki film o zabijaniu" pokazuje pewne kwestie a sposób bardziej dokumentalny, a "Zielona mila" to jednak po prostu film.

No, Percy może nie szczęśliwie, ale czy żył krótko czy długo, tego nie wiemy.

Ja nie czułam się zmanipulowana i nie uważam, iż Eduard nie zasługuje na śmierć! I nawet jeśli ktoś według Ciebie nakazuje inaczej, ja jakoś tego nie kupuję. Ale przyznaję - do niego nie czułam takiej niechęci, jak do Percy'ego. Ale z drugiej strony, po to chyba są filmy, aby reżyser czy autor książki miał prawo, jeśli tego chce, wskazać nam swoje sympatie czy antypatie.

Czemu ludzie to oglądają? Jeśli chodzi o publikę, niektórzy (dyrektor więzienia, adwokat i inni mają taki obowiązek lub prawo, i tyle ), a dla innych, typu rodziny ofiar, jest to ich prawo. I chyba pewien sposób na zadośćuczynienie? Nie wiem...

...no cóż - jesteśmy ludźmi, a nie paragrafami, i nie da się ukryć, iż targają nami emocje,i to liczne i zróżnicowane, a nie martwa litera prawa.

Ufff.... :)

P.S. OK, każdy ma prawo nie lubić ZM, ale jedynka? ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones