PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862}

Zielona mila

The Green Mile
8,6 999 539
ocen
8,6 10 1 999539
6,8 42
oceny krytyków
Zielona mila
powrót do forum filmu Zielona mila

że gdyby nie płonąca scena egzekucji,mógłby robić zamiast"Domku na prerii"dla mało rozgarniętej dziatwy ze szkółki niedzielnej.Nieprawdziwe postacie,strażnicy o gołębich sercach skumplowani ze skazancami,a samo wiezienie-jak senatorium.Goscie mają Coffeya,objawienie,-nie wiem-tak jakby sam Jezus,albo jakiś kosmita zszedł na Ziemię-a oni co?Podniecaja się myszką toczącą szpulkę od nici.Zero reakcji,nic.Normalny człowiek to by chyba oszalał,nie poradził sobie z tak realnym cudem.Nie wiem,świat by stanął w miejscu,zadrzały wszelkie podstawy nauki.A tu nic.Jak go wykorzystują?Potajemnie,w nocy nachodzą nic nie wiedzącego szefa i zdziwieni,ze na widok 2-metrowego Murzyna wyciągnął strzelbę.Nieprawdziwe,bzdurne, naciągane.Scenariusz do d.Rozumiem,ze widzom amerykanskim trzeba wszystko podac na tacy.I to dosłownie -bo nie zrozumieją.No i dać czas na zrozumienie prostych faktów-stąd dłużyzny w filmie.Ale dosłowność tego "dzieła",ta łopatologia pseudomoralna-to obraza dla całego rodzaju ludzkiego.Te rysunkowe pszczółki wylatujące z ust Murzyna-niby obrazujace przechodzenie cierpienia-to dobre. ale w niskobudżetowych horrorach.No i ten Hanks.Nauczył się i gra jedną rolę.Filadelfia,Forrest Gump,Cast Away,Zielona Mila-to ten sam człowiek.Nieporadny,trochę zagubiony,rozpłakany i ciągle lekko zdziwiony.Generalnie jedna mina,taki Giertych.No i ten obrzydliwie skrzeczący skrzaczący głos.Naprawdę -film dla dwunastolatków.

ocenił(a) film na 5
riko62

Zastanawiam się, czy kiedykolwiek napisałeś jakiś post w którym nie stwierdziłeś, że Twój rozmówca z pewnością lubi oglądać seriale typu klan, czy złotopolscy.

ocenił(a) film na 10
woj110

podobno poskie seriale ktore caly czas nadaje telewizornia oglada 7 milionow widzow. i sie zachwycaja. moim zdaniem zachwycac sie takim badziwiem moga tylko polglowki, wiec jesli ktos wypisuje bzdety na temat dobrego filmu ktorego nie rozumie no to zaliczam go do do jednego z tych 7 milionow.

ocenił(a) film na 5
riko62

dobrego filmu? dobrego wg. kogo? wg. tego śmiesznego rankingu? wg. Ciebie? W takim razie lepiej napisać wprost: "Jeśli ktoś ma inny gust niż ja jest debilem".

ocenił(a) film na 10
woj110

nie jest debilem jesli uwaza ze slaby film lub slaby serial jest slaby, a takie niestety sa te wypociny dla kretynow

ocenił(a) film na 10

Ciapek, draniu, juz cie lubię! Hej!

ocenił(a) film na 8

Ten film poza elementami fantastycznymi jest dobry. Daje mu 8/10.

ocenił(a) film na 3

Film 3/10

ocenił(a) film na 3

Podbijamy.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Co? Ty jesteś kretynem nie wiem jak ten film można ocenić na 1 gwiazdkę

ocenił(a) film na 3

Musisz się bardziej postarać. Fana Mili stać na bardziej wyrafinowane inwektywy ad personam.

użytkownik usunięty
jankotelegazeta23

Ach nie chcę się z tobą kłócić po prostu się wkurzyłem.
PS:Sory za wyzwanie cię od kretynów :)
PS2:Wytłumacz mi co ci się nie podobało w "Zielonej Mili"?

ocenił(a) film na 3

ad.ps1
spoko, to nie pierwszy raz mnie spotyka, więc już się przyzwyczaiłem :P
ad.ps2
wszystko :P

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10

ciapek jutro nowy odcinek klanu tam sie z pewnoscia odnajdziesz

użytkownik usunięty

Ty jesteś po prostu człowiekiem wyprany z uczuć i tyle mam do napisania

użytkownik usunięty

Lepiej być wypranym z uczuć niż z rozsądku i dobrego gustu.

użytkownik usunięty

A ty jak oceniłeś ten film?

użytkownik usunięty

Na 7/10. Do arcydzieła moim zdaniem bardzo wiele brakuje ale ogląda się to wszystko przyjemnie.

Masz rację szanowny Ciapku, mamy podobną percepcję tego żałosnego filmu dla rozemocjonowanych nastolatek i starych ciotek, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1

zgadzam się film dla idiotów

użytkownik usunięty

Go and kill yourself. I mean it. With all my heart. Please kill yourself.

bardzo ładne zdjęcia, przyzwoite aktorstwo, niezła muzyka i efekty dźwiękowe, montaż, efekty. ogląda się to naprawdę dobrze,

użytkownik usunięty

Ale hipokryci, tacy niby wzruszeni filmem i wspaniali ludzie, a cisną autora, że debil, ciota itp., bo jemu się nie podobało.

ocenił(a) film na 7

jak nieprawdziwe? przecież normalni ludzie grali. Naprawdę mało merytoryczne to wszystko, ale widocznie tylko do takich posuniec moga sie lapac sie anty fani tego niebanalnego filmu.

ocenił(a) film na 10

wiem, że minęło 12 lat od kiedy to napisałeś OPie i może już to zrozumiałeś, ale w Castle Rock odpie*dalały się takie rzeczy, że jezusowaty murzyn nikogo nie dziwi. Po prostu.

ocenił(a) film na 10

To tylko film w dodatku rewelacja,ciekawe czy jak oglądasz reksia też jesteś oburzony z jak może pies rozmawiać np z wroblami

ocenił(a) film na 10

Bujaj się.

ocenił(a) film na 8

Czy książka została przeczytana przed wystawieniem komentarza? I czy wiemy co to fikcja literacka?

I bardzo dobrze że wszystko jest tak przerysowane. Jeszcze by brakowało aby filmy były szare jak ta upadła rzeczywistość. Poza tym to chyba książkę należałoby wpierw krytykować. Nie czytałem ale zakładam że oni są tam tacy sami. Czy nie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones